Mgr. Jakub Cvik

Mgr. Jakub Cvik

TRÉNER

Jakub Cvik sa narodil v Bratislave v roku1980. Od 5-tich rokov hral ľadový hokej, čo sa stalo jeho životnou športovou vášňou. Počas základnej a strednej školy hral za Slovan, neskôr za Ružinov (vtedajšiu BEZ). Na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského si najprv vybral smer učiteľstvo – telesnú výchovu a geografiu, ale v treťom ročníku prešiel na odbor trénerstvo so špecializáciou na ľadový hokej. Už počas vysokej školy trénoval mládež Ružinova a Slovana Bratislava. Taktiež sa venoval hokejovej mládeži v HC Petržalka, neskôr aj Vienna Capitals – juniors (Rakúsko).

V roku 2005 mu zmenilo pohľad na svet štúdium u Dušana Benického vo Vancouveri. Jakub sa riadi filozofiou, že za každým športovým výkonom, alebo zlyhaním je vnútorné nastavenie človeka, čiže naša hlava.

Po ukončení vysokej školy sa na krátko stal personalistom, ale pri športe sa pohyboval neustále. V roku 2009 ho vzal pod svoje krídla dnes už nebohý primár MUDr. Vladimír Lupták zo Sport Clinic, kde začal pracovať. Tu načerpal neoceniteľné skúsenosti, za ktoré vďačí určite aj Viktorovi Fábikovi a Nine Koleničovej.

V tomto období sa mu v hlave začal rodiť projekt funkčného priestoru na cvičenie. Chcel ľudí učiť správne pohybové vzory, aby sa aj po zraneniach alebo operáciách mohli bez následkov a bolesti vrátiť do k športu či bežného života. A tak vznikol dnešný CvikFit.

Jakubovou srdcovou záležitosťou je stále hokej a hokejbal. V oboch dosiahol nespočetne veľa úspechov na klubovej ako aj reprezentačnej úrovni. Ďalej je to určite lyžovanie, turistika a vlastne každý druh športu. Veď naše telo je stvorené pre pohyb

Peter Matúš

Peter Matúš

TRÉNER

Peter Matúš sa narodil v Rimavskej Sobote v roku 1995. Od útleho veku sa venoval rôznym športovým aktivitám. Prvý šport, ktorého základy si osvojil bol ľadový hokej, pri ktorom zotrval osem rokov. Neskôr presedlal na viac individuálne zameranú športovú disciplínu, ktorou bolo zápasenie vo voľnom štýle. V zápasení sa mu pravidelne darilo umiestňovať na pódiových priečkach rôznych domácich a medzinárodných súťažiach.

Po ukončení gymnázia, si zvolil štúdium na Fakulte telovýchovy a športu v Banskej Bystrici v odbore, učiteľstvo telesnej výchovy a občianskej náuky. Po ukončení štúdia sa zamestnal na strednej škole, kde naďalej pôsobí. Počas voľného času sa aktívne vzdeláva v oblasti biomechaniky ľudského tela a správnych pohybových návykov.

Do kolektívu CvikFit sa pridal v roku 2021. Medzi jeho najväčšie záľuby patrí plážový volejbal.

Mgr. Miroslav Holocsi

Mgr. Miroslav Holocsi

TRÉNER

Miroslav Holocsi sa narodil v Bratislave v roku 1988. Už od strednej školy na Ostredkoch sa naplno venoval športu, najmä atletike. V nej sa stal juniorským reprezentantom Slovenska v kategórii skok do diaľky a v roku 2006 aj juniorským majstrom Slovenska.

Ďalej pokračoval v štúdiu na Fakulte telesnej výchovy a športu na UK v Bratislave. Po skončení vysokej školy učil na základnej a strednej škole, kde naberal prvé pracovne skúsenosti.

V letných mesiacoch organizoval rôzne detské športové tábory a bežecké kempy pre dospelých. Pre doplnenie trénerskej praxe viedol aj bootcampy – skupiny.

V roku 2018 sa pripojil tímu CvikFit. Jeho najväčšou záľubou je atletika, ale našiel sa aj v hokejabale, či turistike.